Geranium pratense je náš domácí kakost, který zaujímá velký areál rozšíření od téměř celé Evropy až po střední Asii a západní Čínu. Nejčastěji roste na vlhčích loukách, podél potoků či v travnatých příkopech, velmi často na vápenatých půdách.
Z masitého, trsovitého kořenového systému vyrůstá vysoký trs dosahující až 75 cm (ve vhodných podmínkách až přes metr). Sytě zelené listy jsou hluboce vykrajované téměř až k bázi do sedmi až devíti laloků, které jsou dále hluboce laločnaté a laloky hrubě zubaté. V červnu až červenci vykvétají na bohatě větvených lodyhách poměrně velké květy v modro-fialových či bílých odstínech s tmavě růžovou žilnatinou.
Nejlépe se kakostu lučnímu daří v lehce vlhké až svěží, nevysýchající půdě na plném slunci či v mírném polostínu v porostu podél keřových skupin. Velmi intenzivně se přesévá, což může být žádoucí v přírodních zahradách a květnatých loukách, avšak většina kultivarů nevzchází pravá ze semen. Pro udržení pravosti kultivarové formy se vyplatí nenechat kakosty dozrát a seříznout je téměř k zemi hned po odkvětu. Trs velmi rychle obrazí a při vydatné zálivce nasadí ještě druhou vlnu květů brzy na podzim.
'Mrs Kendall Clark' je velmi elegantní, ale co se týče původu a vzhledu poněkud mysteriózní kultivar. Kultivar byl pojmenován v roce 1946 Walterem Ingwersenem, který barvu květů tohoto kakostu popsal jako "perleťově šedou s nádechem do růžova" beze zmínky od žilnatině. Už v roce 1976 (při polních pokusech Royal Horticultural Society v Británii) však pod tímto názvem byl přihlášen kultivar, který se tak prodává dodnes. Nádherně světle levandulové květy jsou pokryty elegantní bílou žilnatinou. Pro ještě větší zamotání, ve Skotsku se běžně vyskytuje tento kultivar s převráceným barevným schématem, čili bílé květy s hustou světle fialovou žilnatinou. Semenáčky nevzcházejí pravé, mohou mít hustší/řidší žilnatinu či znaky slité do větších skvrn. Každopádně se jedná o velmi zajímavý kultivar.